Balony

Okrągłe balony, tworzone z różnych materiałów były znane człowiekowi od wieków. Nieco inaczej wygląda historia tych nowoczesnych, obecnie stosowanych balonów gumowych i lateksowych.

Balony lateksowe

Balony lateksowe zostały wynalezione w Nowej Anglii w dobie wielkiego kryzysu. W tym samym roku (1824) wynaleziono również elektromagnes. Balon powstał praktycznie przez przypadek, jako efekt uboczny eksperymentów i prób wynalezienia nowego tworzywa na dętki.

Inżynier chemii, Neil Tillotson, po nieudanych próbach wynalezienia nowego materiału na dętki, od niechcenia narysował na tekturze głowę kota, po czym wyciął ją i zanurzył w płynnym lateksie. Po wyschnięciu, ku zdziwieniu wynalazcy, otrzymał głowę kota wraz z uszami.Zachęcony powodzeniem nieplanowanego wynalazku, w podobny sposób wykonał jeszcze ponad 2000 balonów, po czym sprzedał je wszystkie na ulicach Bostonu podczas parady z okazji Dnia Patrioty.

Balony foliowe

Nie tak dawno, bo w 1970 roku odkryto balon foliowy. Wykonano go ze srebrnego, metalicznego tworzywa sztucznego na potrzeby nowojorskiego baletu. Balony te nazywano wówczas Mylar, wykonane były w rzeczywistości z metalizowanego, mało elastycznego nylonu. Balony foliowe są o wiele droższe i jednocześnie wytrzymalsze od balonów lateksowych.

 • Chińskie lampiony

  Papierowe lampy z Chin - nieco mniejsze odpowiedniki dużych balonów na gorące powietrze.

 • Balony na ogrzane powietrze

  Balony na ogrzane powietrze. Piękny środek transportu, ekskluzywny nośnik reklamy. Dlaczego balony z ogrzanym powietrzem unoszą się i po co w balonie na ogrzane powietrze hel do balonów.

 • Sterowce na hel

  Sterowce na hel, bogata oferta mniejszych i większych sterowców. Zdalnie sterowane sterowce reklamowe na hel. Możliwość użytkowania sterowców na hel w pomieszczeniach i na zewnątrz, mobilnie lub na uwięzi.

 • Dekoracje z balonów

  Dekoracje z balonów wypełnionych helem znajdują zastosowanie na wielu okazjach. Uroczystości rodzinne, eventy firmowe, śluby i wesela. Zjazdy i konferencje. Efektowne ozdoby można przygotować z balonów i helu we własnym zakresie.

 • Sposoby napełniania balonów

  Balony zależnie od zastosowania, przeznaczenia można napełniać na wiele sposobów. Przy napełnianiu powietrza zastosowanie znajda różnego rodzaju pompki. W przypadku napełniania helem jest możliwość zakupu małych opakowań helu lub wypożyczenie helu w dużych butlach.

 • Bezpieczne użytkowanie balonów

  Pozornie bezpieczna zabawa balonami - jeżeli nie jest zgodna z zasadami bezpiecznego użytkowania balonów może nieść z sobą różne zagrożenia.

 • Wysokość lotu balonu

  Balony lateksowe z helem unosza się wysoko a następnie zamarzają i rozpadają się na małe kawałki.

 • Balony lateksowe

  Charakterystyka balonów lateksowych i ich zastosowanie do helu.