Sposoby napełniania balonów

DMUCHANIE BALONÓW - CZYM I ZA ILE?

Nadmuchiwanie balonów powietrzem z płuc jest dość trudne i czasem nawet niebezpieczne. Przy dużej ilości balonów i szybkim tempie, osobie dmuchającej balony grozi hiperwentylacja. Na dodatek tak nadmuchane balony bezwiednie opadają na ziemię.

Pompka ręczna

Jeśli koniecznie chcemy mieć balony wypełnione powietrzem, warto zaopatrzyć się w niewielką i co najważniejsze tanią pompkę ręczną. Już za około 20 złotych można kupić wygodną pompkę z tworzywa sztucznego, która będzie przystosowana do pompowania różnej wielkości balonów dzięki wymiennym końcówkom.

Pompka elektryczna

Jeśli ktoś nie ma siły na ręczne pompowanie baloników, rozwiązaniem może być niewielka pompka elektryczna. Koszt najtańszej tego typu pompki to okolice 30-50 złotych. Może to być również niewielki kompresor samochodowy w podobnej cenie, jednak jakość tego typu wyrobów jest wątpliwa.

Po długim działaniu, czyli napełnieniu powietrzem kilkudziesięciu balonów, urządzenie może ulec zniszczeniu, gdyż nie jest przystosowane do tak długiego, nieustannego działania.

Oczywiście najlepszym, ale i najdroższym rozwiązaniem będzie pompka elektryczna przystosowana specjalnie do pompowania balonów. Koszt profesjonalnej i dobrej jakościowo pompki to około 250-300 złotych. Ponadto taka pompka o sile normalnego kompresora, po zastosowaniu odpowiedniej końcówki, nadaje się do napompowania materaca, łóżka czy opony.

Dobre pompki elektryczne można wypożyczyc w firmach dekoratorskich, lub jeżeli palnujemy większa ilośc balonów warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w zakresie napełniania balonów.

Napełnianie helem

Jeśli jednak chcemy balony napompować helem, wystarczy zaopatrzyć się w butle z helem o odpowiedniej pojemności. W zależności od potrzeb, można zakupić niewielką jednorazową butlę z helem. Jest to idealne rozwiązanie do użytku domowego. Obsługa butli jednorazowych z helem nie sprawia żadnych problemów i nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych urządzeń. Niewątpliwą zaletą jest brak konieczności uiszczania kaucji za butlę, tak jak dzieje się to w przypadku butli wielorazowych. Po wykorzystaniu butli nie trzeba zwracać, wystarczy wyrzucić ja na złom.

Hel w dużych ilościach

Jeśli potrzebujemy napełnić większą ilość balonów, można skorzystać z oferty wynajmu większych butli wielorazowych. Pojemności tych butli są różne. Największą popularnością cieszą się butle 1,1m3 ze względu na ich poręczność, gabaryty. Z takiej butli można już napełnić nawet 150 balonów 10 calowych. Znając średnicę balonu można obliczyć ile balonów da się napełnić z poszczególnych butli.