Dekoracja na Halloween ? balony z helem

Obchodzenie święta Halloween z oporami zakorzenia się również w naszym kraju. Na wzór amerykanów organizuje się straszne przyjęcia i inne eventy, gdzie motywem przewodnim są upiorne aranżacje wśród których ukazują się wszelkiej urody straszydła, wiedźmy, maszkary i bardziej lub mniej obumarłe indywidua.

Jest to ekstremalnie gadżeciarskie święto, które nie obędzie się bez specjalnych produkowanych masowo ozdób, akcesoriów, przebrań i licznych cmentarnych i mrocznych elementów aranżacji. Organizatorzy halloweenowych eventów prześcigają się w pomysłach na dekoracje, budowanie nastroju kolorami, światłem i muzyką a także proponują adekwatne menu. Oprócz oczywistych akcesoriów - czaszek, dyń itp. należy zadbać o zbudowanie scenerii również nie „wprost” - np. w oparciu o dobór odpowiednich kolorów i zbudowaniu tła. Sprawdzi się jak zwykle w przypadku aranżacji konsekwentny dobór kilku kolorów: 2-3 spośród poniższej kolorystyki.

Czerń - smutny, pogrzebowy ale również elegancki kolor - kolor pająków, nietoperzy i żałoby. Sprawdzą się czarne wstążki, tiule, koronki. Balony lateksowe dostępne są w każdym wymarzonym kolorze. Czarne balony z helem jak najbardziej sprawdzą się do aranżacji halloweenowych. Jednak pamiętajmy, że najczęściej sceneria mrocznych przyjęć będzie podkręcona odpowiednim światłem...raczej nikłym, dającym efekt tajemniczości.

Aby nie zepsuć efektu jaki powinny dać balony z helem czerń balonów należy złamać - błyszczącą wstążeczką lub kontrastującą, umieszczeniem czarnych balonów w miejscu gdzie będą na białym tle, może podkreślone punktowym białym światłem, pomoże również zestawienie balonów czarnych i w innym kolorze...inaczej dekoracja zniknie i nie będzie aż tak atrakcyjna.

Pomarańcz - zestawienie czerni i pomarańczu to standard w dekoracjach na halloween, pomarańczowe dynie, pomarańczowe balon, wszystko pasuje. Pomarańczowe balony z helem, czarny mazak i trochę wyobraźni i możemy wyczarować zagon upiornych dyń - na pewno szybciej i prościej niż w przypadku prawdziwych warzyw. Jedyny haczyk w dej dekoracji to dobór odpowiedniego mazaka. Mazaki do tablic suchościeralnych sprawdzą się o ile balonów po ozdobieniu nie będziemy już dotykać - aby nie zetrzeć wzoru. Mazaki olejne będą trwałe - jednak niektóre mogą uszkodzić - rozpuścić lateks. Optymalne będą mazaki do CD, warto zaopatrzyć się w dostatecznie grube aby narysowany wzór był wyraźny. Dobrym pomysłem będzie także adaptacja pomysłu podświetlanych dyń w postaci balonów helowych z ledami.

Biel - może zaskakujące, ale nie do końca będzie użycie bieli w dekoracjach halloweenowych. Biel jako kontrast, jako element pasujący do koloru szkieletów, mumii i duchów ale także jako kolor żałobny w niektórych kulturach. Biel daje duże pole do popisu. Na białych balonach również można coś narysować - szkielet lub pająka. Sprawdzą się balony pastelowe jak i metalizowane. Nieprzezroczyste białe balony ozdobione czarną wstążką dadzą dobry efekt, również półprzeźroczyste np. w zestawieniu ze sztucznymi sieciami kurzu. Białe balony z helem okażą się również ciekawym dodatkiem wampirycznym - umazane czerwonymi krwistymi odciskami rąk.

Róże i czerwienie - kolor krwi, oraz żałobny fiolet - idealne uzupełnienie czarnych dekoracji, szczególnie gdy chcemy użyć innego koloru na Halloween niż oczywisty pomarańcz. Na Halloween 2017 szczególny efekt będą miały unoszące się czerwone pojedyncze balony niczym żywcem wyjęte z remake „To” ("IT") wg S. Kinga.