Dekoracja na Halloween? Balony z helem.
Halloween w Polsce i na świecie
Obchodzenie święta Halloween z oporami zakorzenia się również w naszym kraju. Na wzór amerykanów organizuje się straszne przyjęcia i inne eventy, gdzie motywem przewodnim są upiorne aranżacje wśród których ukazują się wszelkiej urody straszydła, wiedźmy, maszkary i bardziej lub mniej obumarłe indywidua.
Haloween przyszedł do nas z USA. Sposób obchodzenia tego święta w Polsce w amerykańskim stylu jest bardzo przez nektórych krytykowany, szczególnie w zestawieniu z katolickimi zwyczajami praktykowanymi w dniu następującym po Halloween czyli Dniu Wszystkich Swiętych.
Niemniej atrakcyjność eventów wiążących się z fantastycznymi przebraniami i przerażającymi akcesoriami, budowanie mrocznych scenerii niczym z horrorów jest niezmiernie kusząca.
Gadżety Halloweenowe
Wśród niezliczonej ilość akcesoriów Halloweenowych, które swą ilością zaczynają dorównywać mnogości gadżetów Bożonarodzeniowych czy Walentynkowych znaleźć możemy również specjalne wzory balonów na hel.
Dostępne są balony foliowe w kształtach wszelkich przeraźliwości jakie możemy sobie wymyślić a nawet więcej... amerykanie mają tutaj naprawdę bogatą wyobraźnię i tak możemy się zaopatrzyć w dmuchane nietoperze, pająki ...szkielety a także...nagrobki i trumny. Możemy także pozostać przy bardziej klasycznym wzornictwie - upiornie ozdobionych dyń.
Klimatyczne dekoracje z balonów
Jeżeli aż taka dosłowność dekoracji nas nie interesuje możemy zdecydować się na balony lateksowe i z nich skomponować zgrabne tło w odpowiedniej tonacji. Oczywisty wybór to czarne balony, które będą idealnym uzupełnieniem dla innych czarnych dekoracji - tiulów, papierowych girland itp.
Aby czerń była widoczna musimy dać jej odpowiednio kontrastujące tło, lub kolorowy detal. Czerń możemy uzupełnić złotem i srebrem. Czarne balony z helem będą się dobrze prezentować z balonami pomarańczowymi - oczywisty zestaw w tonacji dyni Halloweenowej.
Dobrze sprawdzą się tez dekoracje z balonów z helem w zestawieniach czerń plus krwista, wampirza czerwień lub żałobny fiolet lub co może nieoczywiste - biel. Wyrazista - czarno/biała dekoracja z balonów z helem będzie miała psychodeliczny charakter - idealny do podkreślenia mrocznych akcesoriów i stworzenia niepokojącej atmosfery.
Zresztą wszelka dziwaczność, tajemniczość w dekoracjach na ten dzień sprawdzi się idealnie. Przykładowo - idąc za stylistyką, nomen omen, króla horrorów - S. Kinga niepozorny, unoszący się czerwony balonik z helem - czekający na gości w łazience, czy ciemnym korytarzu - żywcem wyjęty z horroru z "It" może okazać się idealnym generatorem ciarek na plecach uczestników imprezy.
Halloween dla najmłodszych
Efekt unoszenia się balonów z helem w ten specjalny dzień możemy do woli wykorzystać. Na przyjęciach dla młodszych dzieci pomarańczowe balony z helem możemy zamienić w Halloweenowe dynie. Pomysł zastąpienia ozdabiania balonów zamiast dyń jest szczególnie trafiony przy dzieciach u których działania z prawdziwym warzywem i ostrym nożem mogą skończyć się prawdziwą jatką z krwawymi "atrakcjami" na miarę halloween.
Dynia z balonu
Najprościej balon zamienimy w dynię halloweenową - dorysowując czarnym cd markerem wykrzywione usta i groźne oczodoły, lub co już bardziej pracochłonne obwiązując balony mulina tak aby upodobnić je kształtem do haloweenowych warzyw.
Balonowy duch
Natomiast białe balony z helem mogą być dobrym materiałem na duchy np. w połączeniu z białymi jednorazowymi chusteczkami które umieszczone na balonie za pomocą taśmy dwustronnej będą tworzyć powiewne szaty zjaw.
Wampirze efekty
Na wampirze dekoracje dobrze się sprawdzą białe balony z helem umazane czerwoną farbką. Odciski zakrwawionych rąk będą dobrze się prezentowały na białych balonach, które mogą być dodatkowo podświetlone ledami. Przygotowując taką dekorację pamiętajmy aby napełnione helem balony dobrze zakotwiczyć przynajmniej do czasu wyschnięcia farby. Mokry balonik który dotknie sufitu pozostawi tam odcisk który nie koniecznie będzie miła pamiątką po imprezie haloweenowej.